KONST / Litografier / Färglitografi 13746184
nr 1374 6184
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Färglitografi, 2 st, Waldemar Lorentzon (1899-1984), Sverige. Signerad. Motivet: 40x57 respektive 54x39 cm
Kondition: skadade glas
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 25 januari 2021
kl 18:17:32
24/1 10:19:30
100 kr
25/1 17:32:46